Rok první – 2013 ?>

Rok první – 2013

V roce 2013 to všechno začalo… Jedním e-mailem, schůzkou s majitelkou a pak spoustou práce a radosti…

 Jak šel rok 2013 pěkně od konce

13. prosince jsme začali s plánováním terénních úprav a budování zázemí na zahradě s architekty. Podívejte se na fotky.

5. prosince začíná vznikat potravinová komunita při KZK. Chcete lokální a ekologicky pěstované ovoce a zeleninu? Připojte se!

2. prosince jsme se dověděli, že jsme získali grant, a to v plné výši – tedy 70 tisíc Kč na plánování. Děkujeme!

17. listopadu proběhlo historicky první sázení na KZ Kuchyňka a odnesl to česnek, kterého jsme vysadili tři záhonky.

16. listopadu jsme se připojili k International Restaurant Day. Pod názvem Tichá Kuchyňka jsme v Tiché kavárně hostili sousedy z Ládví a okolí. Byl to velký úspěch! Podívejte na fotky.

2. října jsme zfinalizovali rozpočet (viz Dokumenty) a vzešla nám z něj výše a struktura členského příspěvku (viz Členství).

4. října jsme zažádali o grant u Nadace Via. Máme možnost získat až 70 tisíc Kč, žádáme o příspěvek především na komunitní plánování. Držte s námi palce i pěsti!

Od 9. října je možné stát se členem KZK. Pokud máte zájem zahradničit s námi, nebo jen získávat „výtvory“ naší komunitní práce, stačí vyplnit přihlášku, uhradit příspěvek a být přijat. Více informací a přihláška (viz Členství).

4. září 2013 bylo založeno občanské sdružení Kuchyňka ustavující valnou hromadou, přihlási se do sdružení bude možné v nejbližších dnech.

24. srpna 2013 proběhlo první plánovací setkání budoucí podoby zahrady, brzy zveřejníme první výstupy toho co jsme naplánovali. Několik fotek z plánování je zde. Další plánování je v plánu ve středu 28.8.

18. července 2013 proběhla pracovní schůzka, kde jsme se dohodli na pracovních brigádách (24.7. a 31.7. vždy 18:00) na zahradě a dalších krocích, zápis k vidění zde.

23. června 2013
proběhla na zahradě schůzka zakladatelů, kde jsme schválili stanovy a odsouhlasili založení občanského sdružení. Fotky k vidění zde.

21. května proběhla plánvoací schůzka zájemců o projekt, kde jsme domlouvali již konkrétní cíle a principy fungování zarhady, výstup ze schůzky je ke shlédnutí zde.

24. dubna proběhla první schůzka zájemců na níž byl předstven první záměr a domluveny první rámcové kontexty budoucí zahrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *