23. 3. 2024, 2. jarní brigáda ?>

23. 3. 2024, 2. jarní brigáda

  1. 3. 2024, 2. jarní brigáda

 

V sobotu 23. března se konala druhá jarní brigáda. Bylo celkem chladno a větrno a brigáda se navíc dopředu dostatečně neinzerovala na internetech, přesto přišlo překvapivě hodně lidí. Svou návštěvou nás poctil i Kuba Š., který je od letošního roku pouze rekreačním členem, takže se může povalovat v trávě a udílet rady jako pan Lorenc, ale to by nebyl Kuba, aby nemakal, až se z něj kouřilo.

Obavy z minulého roku, že se naše komunita rozkládá a všichni opět začneme nakupovat zeleninu v supermarketu, se nepotvrdila. Zahrada zřejmě nikdy nebyla v lepším stavu než teď. Vděčíme za to zejména nové údernici – zahradnici Anče, která maká, píše organizační maily, a navíc nás poctila úchvatnou kulturní audiovložkou v podobě reflexe roku stráveného na zahradě na Ostravsku. Navázala tak na mistrovské dílo Kim Ki-Duka a Jana Skácela.

Udělalo se nezvykle hodně práce.

Kuba, Radek a Dan se postarali o dřevo a Radek navíc posekal značnou část zahrady. Maruška, Martina a nová zahradnice Anča se postaraly o sazenice. Petr N. rozdával rady, ale prý taky pracoval. Nová členka Anička spolu s jinými experty, jako je Helena a její švagrová, se činila na jahodovém záhonu a její tatíček Milan přeházel hlínu do kaslíků na fíkovníky. Ondrové, Žaneta, Tereza Š. a další si taky dost mákli.

O oběd se Eva Tamara tentokrát poprala s autorkou tohoto textu: v nabídce byly dvě polévky – zeleninový krém a masová polévka se zeleninou a klobásou, k tomu tradičně různé sypání, kiše, záviny, mokrá sůl a buchta, která, jak podotkla Žaneta, neměla komunitní konzistenci, protože se musela nabírat lžící. Maruška nás už poněkolikáté poctila proteinovými muffiny – ukázalo se, že její přítel se vykašlal na fitness, a tak chce udělat svalovce z nás.

Všechno zkrátka fungovalo až podezřele ideálně a zdá se, že můžeme čekat komunitně i produkčně bohatý rok.

 

Střípky ze zahrádky:

Ondra R. přinesl na zahradu kost, ale dlouho k ní nemohl najít psa.

Mezi dětmi se strhla hádka, který fotbalový klub je nejlepší. Zvítězila Sparta, jelikož její příznivec přeřval všechny Bohemkáře a Slávisty.

Evin systém vydávání jídla se osvědčil. Zatímco dřív se zahradníci neukázněně srocovali v kuchyni, nyní stála kolem 13. hodiny u výdejního okénka spořádaná fronta. Eva sama sebe přezvala na bufetářku, v první řadě je ale výborná kuchařka.

S příchodem Milana O. se povážlivě zvýšil podíl umělecky činných osob na Kuchyňce. Jestli to takhle půjde dál, můžeme založit vlastní kulturní svaz. A pak že umělci nemakají.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *