14. 5. 2023, 3. jarní brigáda ?>

14. 5. 2023, 3. jarní brigáda

V neděli, 14. 5. 2023, se konala 3. jarní brigáda. Úkoly dopředu rozdělila Mirka – plelo se, sázelo (saláty, dýně apod.), finišoval úklid v základně, dodělala se závlaha, klestily se šípky, uklidilo zázemí pod pergolou a ostružiny apod. Eva jako obvykle uvařila masovou a nemasovou polévku se spoustou sypání. Sklízely se saláty, mangold, špenát, divoký česnek a – slovy – čtyři ředkvičky. Celkem to dělalo skoro 1 kg zeleniny.

Ve svých řadách jsme přivítali novou členku Agnieszku. Petrovi uletěly včely. Ondrové vymysleli závlahový systém na zbývající záhony, který se bude realizovat na neplánované brigádě v červnu.

Stále není jasné, jak bude v budoucnu fungovat sklizeň. Bude sklízet Olda, nebo se najdou dobrovolníci, jak navrhuje Mirka? Do budoucna by bylo také dobré lépe se postarat o začínající členy, kteří se v nové komunitě mohou cítit ztracení.

KomZaKuch!

 

Střípky ze zahrady:

Hojně se diskutovalo o pozitivech kombuchy, tibi krystalů a placebo léčby. Hanka Vaní. používá svéráznou léčebnou metodu – pokud jí dojdou léky, napíše název léku na papírek a strčí ho pod skleničku s vodou. Prý to funguje (stejně jako homeopatie).

Helenin manžel Vojta, který se nejmenuje Tomáš, prokázal při pečení buřtu mindfulness v praxi. Kam se hrabou předražené semináře, stačí oheň a špichál a Vojta je v zenu. Kdyby nezapomněl kytaru, jsou v zenu i ostatní.

Členové zahrady, kteří jsou odchovaní Ondrovu pevnou rukou, si nemohou zvyknout na Oldovu mírnou povahu. Olda se všemi hovoří vstřícně a chválí je i za neúspěchy. Pokud to takhle půjde dál, hrozí, že brigádníci zvlčí a nebudou se věnovat práci. Cukr a bič na ně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *