Exkurze pro školy ?>

Exkurze pro školy

 

2017 Učíme děti

ahrada Kuchyňka ve spolupráci s Asociací místních potravinových iniciativ poskytuje školám i dalším skupinám možnost pracovně-vzdělávacích exkurzí na zahradu, ke včelám či do sadu.

OBSAH PROGRAMU: Seznámíme vás s historií zahrady, způsobu organizace komunitní práce i smělých vizích do budoucna. Ukážeme vám nejen zeleninové záhony, kompost, výběh s ovcemi, včelí úly a ovocné stromy, ale i vinný altán s famózním výhledem na Prahu, stopy po minulých obyvatelích i sukcesi v neobhospodařované části zahrady. V praktické části exkurze vás zapojíme do běžných činností (výsev a sázení, mulčování, hnojení, sklizeň apod.) i ochutnávek a zpracování darů zahrady. Na zahradě lze realizovat i tematické programy o včelách, ovcích i pěstování zeleniny.

DÉLKA: 1,5 hod

TERMÍN NÁVŠTĚVY: duben, květen, červen, září, říjen, listopad

VYBAVENÍ PRO ÚČASTNÍKY: Oblečení do terénu, pevná obuv, za vlhkého a mokrého počasí pláštěnka a holínky,za teplého počasí pokrývka hlavy.

ZÁZEMÍ: Stůl a lavice na posezení, pitná voda, kompostovací toaleta, chatka v případě deště.

DOPRAVA A SRAZ NA MÍSTĚBusem z metra C Holešovice na zast. Pelc Tyrolka (bus 112) nebo Kuchyňka (bus 201 i z metra C Střížkov). Sraz dle dohody na zastávce autobusu nebo přímo u jednoho z vchodů do zahrady.

CENA: 30 Kč/ žáka (do vyčerpání kapacit dotační podpory MHMP), dále 60 Kč / žáka

Objednat exkurzi můžete na kontaktech níže:

Mgr. Petr Dolenský
tel. 733 764 980
email: ekovychova@asociaceampi.cz