Podzimní brigáda 14. 11. 2021 ?>

Podzimní brigáda 14. 11. 2021

V neděli 14. 11. se konala druhá podzimní brigáda. Na programu byl zejména úklid Jirkova nepořádku, sklizeň zeleniny, příprava záhonů a výroba plováků na vodní nádrž.

Účast na brigádě byla relativně skromná. Šéf Ondra se zalekl plánovaných prací natolik, že radši dopředu onemocněl (prý ne koronavirem, ale po telefonu měl hlas, jako by si ve své haciendě vyrobil novou mutaci). Bez jeho přítomnosti se řada úkolů nejen nedokončila (Jirkův nepořádek), ale dokonce ani nezačala (plováky), nicméně stihla se aspoň sklizeň – v nabídce byly tentokrát spíše netradiční a některými členy dost nenáviděné plodiny jako pak choi a vodnice, dále pak topinambury, batáty, pórek a salát.

Mirka nám členům průběžně nalévala panáky bourbonu a whisky na počest narození vnuka Mikuláše (jeho autorkou je stálá členka Bára N.), sama ale ani neucucla. Kromě toho se k obědu servírovala dýňová polévka a lívance od (jak jinak) Evy Tamary, obojí bylo výborné. Na denním menu byly též různé kiše a buchty.

Většina zeleniny z mrazáku se musela vyhodit, protože mrazák na zimu vypíná – otázka je, jestli se do budoucna vyplatí zeleninu zavařovat, když se většinou nevyužije.

Komzakuch!

zapsala Viktorie Hanišová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *